25 sierpnia 2022 Udostępnij

Lampa solarna zewnętrzna

Lampy solarne zewnętrzne widuje się już nie tylko w gospodarstwach rolniczych. Coraz częściej możemy na nie natrafić np. wzdłuż ulicy czy przy czyjejś posesji.

Lampa solarna zewnętrzna

Lampy zewnętrzne to podstawa przy każdej drodze i na każdej posesji. Do tych najbardziej popularnych i najczęściej kupowanych należą:

  • słupki oświetleniowe
  • latarnie ogrodowe i kandelabry
  • kinkiety zewnętrzne
  • lampy ścienne
  • reflektory zewnętrzne

Poza nimi do lamp zewnętrznych zaliczamy również zewnętrzne lampy solarne, które wykorzystują atrybuty paneli słonecznych, zwykle kojarzonych z wielkimi domami czy gospodarstwami rolnymi.

Lampy solarne zewnętrzne to idealny sposób na oświetlenie np. posesji jak najmniejszym kosztem. Dzięki zastosowaniu paneli słonecznych jesteśmy w stanie ograniczyć pobór prądu do minimum, a naszym jedynym wydatkiem stanie się zakup i instalacja lampy.

Warto wspomnieć, że zewnętrzne lampy solarne mają różne kształty, często dekoracyjne. Jeśli chodzi o ich koszt, to wszystko zależy od wielkości i ilości zastosowanych lampek oraz od faktu, czy są one w promocji. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki jesteśmy w stanie zakupić lampy solarne zewnętrzne już od około 100 złotych za sztukę.

Lampa solarna z czujnikiem ruchu

Jeśli chodzi o lampy solarne z czujnikiem ruchu, to są one doskonałe do zainstalowania na terenie posesji. Dzięki możliwości ładowania słońcem lampa kumuluje w ciągu dnia energię, by w nocy – w razie wyczucia ruchu – oświetlić nam drogę. Jest to też doskonały sposób by zorientować się, czy ktoś znajduje się na naszej posesji.

Lampy solarne coraz częściej są wykorzystywane wzdłuż dróg, dzięki czemu uaktywniają się tylko wtedy, kiedy zbliża się do nich samochód. Taka uliczna lampa solarna z czujnikiem ruchu sprawdza się co roku w kolejnych miejscach, dzięki czemu rośnie ich liczba na polskiej mapie.

Moc paneli słonecznych nie tylko dla rolników!

Najczęściej panele słoneczne instalują rolnicy, by zniwelować opłaty za prąd. Na szczęście moc paneli używa się w kolejnych rodzajach przedmiotów, co pozwala właścicielom domów czy np. gminie na ich użytek w bardziej wszechstronny sposób.

Artykuł partnera

Specjaliści ds jakości i reklamacji obuwia

Komentarze (0)