1 lutego 2017 Udostępnij

Pomysły na damskie mokasyny

Mokasyny to bardzo popularne buty, ale czy zawsze nosimy je w sposób prawidłowy i stylowy? Jak najlepiej je wykorzystać? Co powinniśmy wiedzieć o damskich mokasynach?

Sukces mokasynów

Mokasyny to przede wszystkim płaska podeszwa i miękkie materiały, dzięki którym zawsze mamy możliwość cieszenia się maksymalnym komfortem noszenia tego rodzaju butów. Najprzyjemniejsze opcje są zarazem najpopularniejsze. Mowa oczywiście o zamszu i nubuku. Bardziej elegancka opcja to mokasyny ze skóry posiadające niewielki obcas. W tym sezonie warto zwłaszcza skupić się na mokasynach na grubszej podeszwie. Trzeba jednak uważać, bo coś popularnego wcale dla nas nie musi być w danej chwili dobre. Mokasyny to buty do niezobowiązujących stylizacji, takich jak codzienny ubiór na spacer do parku czy szybkie zakupy. Nie nadają się za bardzo na oficjalne okazje.

Spodnie do mokasynów

Źle dopasowane do spodni mokasyny będą nam skracać nogi i sprawią, że będziemy wyglądać grubo. Trzeba dobrze do nich wybrać spodnie, by uniknąć tego efektu. Mokasyny z Rurakami to opcja dla osób szczupłych. Wiosną mogą to być zestawy bardzo kolorowe, na przykład oparte o brązowe zamszowe mokasyny z czerwonymi rurkami. Nie zakładamy oczywiście skarpet.

Przecierane jeasny z mokasynami to dobra opcja, jeśli jeansy mają klasyczne kolory. Warto jest je też trochę podwinąć, by pokazać kostki. Taki prosty zabieg wyszczupli nam całą sylwetkę. Uważać trzeba na wszelkiego rodzaju szerokie nogawki. Dzwony i mokasyny to niezmiennie połączenie złe.

Lakierowane mokasyny to z kolei opcja idealna na spotkanie z przyjaciółmi w okolicznościach zupełne niezobowiązujących. Można do nich mokasyny z czym nosićdobrać szorty i mamy świetny ubiór na lato. Długość spodenek zależna będzie od naszej figury. Motyw przewodni stylizacji dowolny.

Sukienki do mokasynów

Do mokasynów dobrze pasują wesołe sukienki, na przykład z motywami kwiatowymi. Haftowana tunika też ciekawie z nimi będzie współpracowała. Charakter mokasynów mogą podkreślić ponadto bawełniane sukienki zawiązywane na szyi, a stroje boho i etno mogą się udać, ale nie z mokasynami zeszłorocznymi.

Góra do mokasynów

Góra jest łatwa do dobrania, ponieważ mamy tutaj daleko idącą dowolność. Można tutaj wzorować się na stylu męskim, czyli na przykład zarzucić na siebie marynarkę. Wszelkiego rodzaju koszule też są dobre. Warto szczególnie zastanowić się nad luźnymi bluzkami asymetrycznymi.

Akcesoria

Jeśli chodzi o akcesoria, może to być wszystko, byle udawało się budować kontrast pomiędzy mokasynami i na przykład torbą czy apaszką.

Specjaliści ds jakości i reklamacji obuwia

Komentarze (0)