21 października 2019 Udostępnij

JAK DOBRAĆ SANDAŁY NA LATO?

W letnim okresie pokazujemy najwięcej ciała. Dlatego będzie to taka pora roku, która stanowi największe wyzwanie, by zaprezentować się w najlepszy sposób. Także, jeśli weźmie się pod uwagę osłaniające w tym okresie stopy i letnie sandały. Jak je dobrać, by rzeczywiście być zadowolonym?

Idealne na lato?

Gdy na zewnątrz jest ciepło temperatura będzie wysoka, zabudowane obuwie staje się mało praktyczne. Nawet jeśli trzeba będzie je nosić ze względu na wymogi stawiane w pracy oczekuje się oczywiście takiego momentu, w którym będzie można je zdjąć i założyć zamiast nich coś lżejszego i wygodniejszego. Sandały sprawdzają się w tym względzie idealnie. Same w sobie nie są jednoznaczne i przygotowuje się je w wielu różnych wersjach.

Niskie sandały

Jeśli ktoś chce mieć takie buty, które idealnie sprawdzają się na długie wędrówki po równym terenie to wydaje się, że najlepsze będą niskie sandały bez obcasów czy takie z koturną. Takie buty, jeśli tylko mają wyprofilowaną odpowiednio podeszwę są bardzo wygodne i pracują razem ze stopą, stają się dla niej odpowiednim podparciem. By mieć pewność zachowania komfortu warto wybrać propozycje starannie wykonane. Najlepsze takie na skórzanej wyściółce i dobre materiały. Spocona w trakcie upałów skóra będzie szczególnie wrażliwa na wszelkie otarcia i uszkodzenia.

Obuwie na koturnie

Dobrą propozycją będą także buty na koturnie, które są pośrednimi między niskimi a takimi na obcasie. Koturn ma to do siebie, że dzięki niemu można wydłużyć i sandały płaskiewyszczuplić sylwetkę a jednocześnie nie będzie dyskomfortu, że traci się równowagę czy panowanie nad stawianymi krokami, co w przypadku nieprzyzwyczajonych do noszenia wysokiego obuwia osób może się okazać poważnym problemem.

Sandały na wysokim obcasie - szpilki

Sandały mogą także otrzymać wysoki obcas, choć najczęściej jest to już typowo wieczorowa propozycja, która będzie pasować do wyjątkowej sukienki czy też eleganckiej kreacji. W takim znaczeniu nie są to już wyłącznie buty na lato, ale mogą być świetne na sylwestrowy czy karnawałowy bal. Często są one dodatkowo zdobione i lakierowane.

Ważne zasady

Wybierając buty letnie warto zwracać uwagę na jakość wykonania. Bardzo ważne będzie to jak są zaprojektowane, czy nie mają drażniących ostrych elementów. Materiał nie może sprzyjać poceniu się skóry, powinien natomiast gwarantować swobodny przepływ powietrza. Najlepszą opcją będzie skóra naturalna, która powinna być dobrze profilowana i sprzyjać odpowiedniemu ułożeniu stopy w trakcie chodzenia, by mieć pełen komfort.

Specjaliści ds jakości i reklamacji obuwia

Zobacz również

Komentarze (0)