30 stycznia 2017 Udostępnij

Krótkie kalosze – hit nadchodzącej wiosny

Wiosenna pogoda bardzo rzadko chce z nami współpracować bez żadnych kaprysów. Jest coraz cieplej, ale czasami zrobi się jeszcze zimno, a deszcz i wilgoć są nieodłącznymi elementami aury w okresie wczesnej jesieni. Łatwo wtedy przemoknąć i się rozchorować. Krótkie kalosze nie ochronią nam głowy, ale stopy będą w nich bezpieczne.

Nadszedł czas krótkich kaloszy

Nie ma lepszego sposobu na poradzenie sobie z deszczową pogodą od kaloszy. Można wejść w kałużę, można wejść w błoto i nic się nie stanie. Kalosze obciążone są negatywnymi stereotypami, ale te powoli są zwalczane i za niedługo zostaną zupełnie zapomniane. Okres wiosenny to jak na razie pierwsza jaskółka zmiany mody i w tym czasie nie musimy się martwić, że jesteśmy na bakier z modą zakładając kalosze. Zwłaszcza kalosze sztyblety są tej wiosny bardzo modne, a inne fasony też staja się popularne.

Najważniejszą funkcją kaloszy tego typu jest zapobieganie przedostawaniu się wody przez cholewkę, więc większość z nich przykrywa całą kostkę. Przypadkowe wejście w niewielką kałużę nie skończy się nabraniem wody do buta.

Kalosze damskie to oczywiście nie po prostu gumowe opakowanie dla nogi. Kobiety mają specyficzne potrzeby względem butów i wszystkie te potrzeby są odpowiednio zrealizowane. Ciekawe wzornictwo i nietuzinkowa estetyka to po prostu konieczność, ale osiąganie tych celów nie może oczywiście odbywać się kosztem wygody noszenia buta. Pełny komfort to właściwe dostosowanie buta do stopy i jego odpowiednia prezencja.

Dla kogo sztyblety?

Krótkie kalosze są bardzo stylowe, ale nie dla wszystkich. Mają kształt botków wychodzących ponad kostkę, więc siłą rzeczy skrócą nam kalosze stylizacje​optycznie nogę. Sztyblety na tym polu działają wyjątkowo mocno, więc są najlepszym rozwiązaniem dla osób o zgrabnych łydkach. Należy je łączyć z ubiorem równie prostym i klasycznym co one same.

Krótkie kalosze z miękkimi bokami ułatwiającymi zakładanie butów to idealne rozwiązanie dla kobiet trochę wyższych, którym dodają uroku. Panie niskie i krępe powinny ich raczej jednak unikać i jeśli już, stawiać na coś z obcasami w formie słupka, potencjalnie trochę szerszego.

Pomysły na stylizacje

Kaloszy jest bardzo dużo. Są takie na krótkiej cholewce i takie z wysokimi obcasami. Dzięki temu można wymyślić naprawdę wiele stylizacji o nich opartych. Dobrym pomysłem jest włączanie ich w miejski styl casual. Jeśli tylko nie należymy do którejś z stylowych grup ryzyka, możemy je spokojnie chować do szafy. Zwłaszcza sztyblety mają w sobie bardzo dużo z klasycznego uroku.

Specjaliści ds jakości i reklamacji obuwia

Komentarze (0)