10 lutego 2017 Udostępnij

Warto nosić buty na obcasach

Podwyższenie butów poprzez wysoki obcas poprawia sylwetkę kobiety, podnosi ją i nadaje jej delikatniejszej formy. Co więcej, wysoki obcas wymusza poruszanie się w charakterystyczny sposób z kołyszącymi się biodrami. Do tego charakterystyczny stukot obcasów jest jednym z symboli kobiecej siły i władczej mocy płci pięknej.

Na jakie szpilki postawić?

Najważniejszą kwestią przy wyborze szpilek jest to, by czuć się w nich dobrze. Jeśli szpilki nam się nie podobają i nie są dla nas wygodne, nie będziemy się w nich dobrze prezentować. Najważniejsze dla odpowiedniego samopoczucia jest uczucie stabilności. Kupując szpilki w sklepie trzeba koniecznie je założyć i zrobić w nich przynajmniej kilka kroków. Dobrym testem jest też stanięcie na jednej nodze, a potem na drugiej. Jeśli stracimy w butach równowagę, trzeba je odłożyć i sięgnąć po inne. Od szpilek lepsze może być coś szerszego, na przykład niewielka platforma.

Stabilność jest bardzo ważna, ale wygoda jest nie mniej istotna. Dobrze dopasowany but nie będzie ocierał i nie będzie ranił. Jeśli będzie za ciasny, ładne poruszanie się w nim nie będzie możliwe. But za luźny będzie się ze stopy zsuwał. W czasie chodzenia na szpilkach trzeba się przynajmniej trochę koncentrować na chodzie, a jeśli dojdzie do tego problem z dopasowaniem buta, nie pozostanie nam już uwagi na nic innego. Najlepiej jest mieć swoje wypróbowane marki i sprawdzonych projektantów, ponieważ wtedy ma się pewność, że po szybkim udanym teście nie okaże się, że jednak but jest źle dopasowany i po pól godzinie nie daje o sobie zapomnieć.

Nie jest to oczywiście wszystko, co zapewni nam dobry wygląd. Są to zasady fundamentalne, bez których ani rusz, ale do dobrego wyglądu jeszcze daleka droga, a właściwie kolejna seria zasad:

I. Buty na szpilce są stworzone dla osób o delikatnej, filigranowej sylwetce. Nie sprawdzają się u osób silniej zbudowanych i mogą wyglądać stabilny obcaswręcz groteskowo na kobietach wysokich i dobrze zbudowanych. Dla nich idealne są grubsze obcasy.

II. Zasada numer jeden ma zastosowanie także dla kobiet z silnymi nogami lub grubszymi łydkami. Połączenie silnej nogi ze szpilkami nie wygląda dobrze.

III. Zaokrąglone noski szpilek skracają optycznie stopy, a noski kanciaste je wydłużają. Trzeba korzystać z tych efektów do uzyskania odpowiedniego dla naszych stóp efektu.

IV. Paski na podbiciu pogrubiają nogi. Ich stosowanie jest dopuszczalne tylko ze szczupłymi stopami.

V. Wysokość obcasów powinna być proporcjonalna do wielkości stóp, ale bardzo wysokie obcasy to sporo kłopotów, na które trzeba być gotową.

Specjaliści ds jakości i reklamacji obuwia

Komentarze (0)